«

»

Apr 24 2014

1:3 beim 5. Final-Duell in Innsbruck – Showdown in Bleiburg ? – Odbojkarji ŠK Posojilnica Aich/Dob izgubili 5. finalno tekmo – V soboto je pred domačo publiko potrebna zmaga !!

2. Finalspiel gg Tirol_12.04.2014 002Das HYPO TIROL Volleyballteam hat in der Finalserie der Austrian Volley League (best-of-7) einmal mehr vorgelegt. Die Herausforderer gewannen auch das dritte Heimspiel in ihrer USI-Halle gegen Titelverteidiger SK Posojilnica Aich/Dob, siegten 3:1 (16:25, 25:19, 25:20, 25:23). Damit führen die Innsbrucker nicht nur mit 3:2, sondern haben am Samstag in der JUFA-Arena in Bleiburg (20:15 Uhr ORF Sport+) auch den ersten Matchball.

Stimmen:

Weniger zufrieden zeigte sich naturgemäß Aich/Dob-Mittelblocker Peter Wohlfahrtstätter: “Wir haben im zweiten Satz die Partie hergeschenkt. Danach waren die Tiroler in den entscheidenden Phasen auch cleverer!”

Aich/Dob-Sportdirektor Martin Micheu verspricht den Innsbruckern für Samstag einen Hexenkessel. Und er ist sich auch sicher: “Sie werden den Titel sicher nicht bei uns in Bleiburg feiern.”

INNSBRUCK, 23. aprila 2014 – Avstrijski odbojkarski prvak ŠK Posojilnica Aich/Dob je izgubil peto finalno tekmo v Innsbrucku proti moštvu Hypo Tirol s 3:1 v nizih. Po prvem nizu, katerega so Dobljani gladko dobili s 25:16, je še vse kazalo, da bodo varovanci trenerja Leonarda Barića slavili prvo zmago na tujem. Podobna slika se je pokazala tudi v drugem nizu. Dobljani so si v začetku priigrali lepo vodstvo 7:3 in nato 15:12, toda nato močno popustili in dali niz in tekmo iz rok.

Avstrijski podprvaki so dobili drugi niz s 25:19. tretjega s 25:20, četrtega pa s 25:23. Z vnovično zmago na domačih tleh so Tirolci v seriji na štiri zmage povedeli na 3:2.

Zadnjo možnost za izenačenje in s tem uspešno ubranitev naslova imajo odbojkarji iz Doba že v soboto, 26. aprila, ko bo na sporedu šesta finalna tekma ob 20.15 uri v Jufa-areni v Pliberku. Obeta se torej nov odbojkarski festival, zato organizatorji zaradi množičnega obiska priporočajo pravočasen prihod na tekmo. (ml, orf)

Hypo Tirol Volleyballteam : ŠK Posojilnica Aich/Dob 3:1 (16:25, 25:19, 25:20, 25:23)

Največ točk za Dob so dali: Wawrzynczyk (12), Sequeira (12), Grut (11)