«

»

Apr 23 2014

Odbojkarji ŠK Posojilnica Aich/Dob z drugo zmago pred domačo publiko vnovič izenačili v finalni seriji !

PLIBERK JUFA ARENA, 19. aprila 2014 – Odbojkarji ŠK Posojilnica Aich-Dob so  v četrti finalni tekmi za naslov avstrijskega prvaka izenačili stanje v zmagah na 2:2! Na Veliko soboto so pred navdušeno domačo publiko v Jufa-areni v Pliberku premagal podprvaka Hypo Tirol kar s 3:0 v nizih. Finalna serija se igra na štiri zmage.

Varovanci trenerja Leonarda Bariča so pred tisoč navijači pokazali odlično odbojko in zasluženo zmagali. Prvi niz so dobili s 25:22, drugega s 25:19, v tretjem nizu pa je domača ekipa silovito pritiskala in goste s Tirolske povsem nadigrala in niz dobila celo 25:15.

»To je bila zelo dobra taktična predstavitev cele ekipe! Vemo pa, da je za ubranitev  naslova potrebna vsaj ena zmaga v gosteh«, je po fenomenalni tekmi ponosno dejal menedžer Dobljanov Martin Micheu.

Finalna serija se nadaljuje že v sredo, 23. aprila, tokrat pa so gostitelji spet Tirolci. Tekmo, ki se začne ob 20.15 uri, prenaša v živo tudi televizijska mreža ORF Sport plus. (orf, ml)

ŠK Posojilnica Aich/Dob : Hypo Tirol 3:0 (25:22, 25:19, 25:15)
Največ točk za Dob so dali: Grut (14), Sequeira (10), Wawrzynczyk (8)